2008 - 2009 öğretim yılı  güz döneminde ilk öğrencilerini kabul eden programımız Elektronik Teknolojisini, endüstrideki donanım ve üretimi, elektronik devre sistemleri kullanarak, kontrol edilmesi diye tanımlayabiliriz. Sunulan eğitim programı, uzun yılların deneyim ile modern teknolojinin gereksinimleri bir araya getirilerek hazırlanmıştır. Geniş iş olanağı olan bu programda öğrenciler; elektroniğin temel prensiplerini, elektronik donanımın montajını, bakım ve onarımını yapmayı, ölçü aletlerini kullanmayı, bilgisayar kullanmayı ve sanayide kullanılan CAD/ CAM ve benzeri programları kullanmayı, bilgisayarla elektronik devre şeması çizme ve okumayı, sanayi makinalarının bilgisayar ile, elektronik olarak nasıl kontrol edildiğini, gereğinde bakım ve onarımını yapabilmeyi, teknik rapor hazırlamayı, proje hazırlamayı, işletim masasında iş yerinin ve personelin iş güvenliğini sağlamayı öğrenmektedirler. Yaz aylarında yapılan iş yeri stajları ile uygulamaları yerinde yapma olanağı bulunmaktadır. 

Sanayiye yönelik hizmetler; Baskı devre üzerine imalat, Elektronik cihazlarda arıza tespiti ve onarımı, Endüstriyel mikro-kontrolör uygulamaları, Teknik danışmanlık, eğitim.

İstihdam olanakları; Kamu kurum ve kuruluşları,Endüstriyel Elektronik konusunda üretim yapan fabrikalar,Elektrik-Elektronik cihazların kurulması, bakımı, onarımı,Endüstriyel Kontrol uygulamaları veElektronik cihaz kullanan tüm özel kuruluşlar.

Ayrıca isteyen öğrencilerimiz ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı’na katılabilir, başarılı oldukları takdirde eğitimlerine Mühendislik Fakültelerinin Elektronik Mühendisliği bölümlerinde devam edebilirler.

Olusturulma Tarihi:2011-09-13 16:54:33
Guncelleme Tarihi: 2014-08-14 07:13:51